niedziela, 19 września 2010

Tydzień Organizacji Pozarządowych - podsumowanie

W dniach 6.09-10.09 odbywał się Tydzień Organizacji Pozarządowych, w trakcie którego poznańskie organizacje miały możliwość zaprezentowania swoich działalności i przygotowywanych przedsięwzięć. Byliśmy jednym z uczestników tego wydarzenia, a oto nasza relacja.

6.09.2010 - Otwarcie wystawy prac pt. "Kot kulturalny"
Jak się okazuje, koty dostarczają nam wielu okazji do zaobserwowania ich eleganckiej natury, czego odzwierciedleniem była niezliczona ilość zdjęć napływająca do naszej fundacyjnej skrzynki, na konkurs "Kot kulturalny". ;) Wystawa wyłonionych przez nas prac, przyciągnęła wiele osób, głosujących przy okazji na swoje ulubione zdjęcie. W trakcie wystawy można było również uzyskać odpowiedzi na trapiące pytania dotyczące kotów, od naszej behawiorystki zwierząt - Karoliny. Ów "kącik porad" cieszył się dużą popularnością. Największe zainteresowanie budził natomiast gość specjalny - kot Rudolf, który bacznie i z wielkim spokojem przyglądał się wszystkiemu dookoła. Zwieńczeniem pierwszego dnia wernisażu był koncert jazzowy pod tytułem „Jazz w Dredach”. Wystąpili na nim Lena Romul (saksofon, wokal) oraz Patryk Kraśniewski (fortepian) – laureaci 3. miejsca Międzynarodowego Konkursu Jazz Juniors w 2008 roku.


10.09.2010 - Ogłoszenie wyników konkursu "Kot kulturalny"
Po kilku dniach trwania wystawy, nadszedł czas na ogłoszenie wyników konkursu. Przez kilka dni mieli Państwo okazję głosować na swoje ulubione zdjęcie, bezpośrednio w Domu Kultury "Pod Lipami", lub za pośrednictwem internetu. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Po podliczeniu głosów wyłoniliśmy zdjęcia najbardziej kulturalnych według Państwa kotów. Autorów prac, a także głosujących uhonorowaliśmy nagrodami, po czym wszyscy mogliśmy delektować się delikatnymi dźwiękami jazzu, płynącymi z pianina Marcina Łosika.


11.09.2010 - II Poznański Dzień Organizacji Pozarządowych

Tego dnia mieliśmy okazję, podobnie jak 75 innych organizacji zaprezentować swoją działalność na Placu Wolności. Nasze stoisko, którego swoistymi i niekwestionowanymi gwiazdami były koty Agapy, cieszyło się dużą popularnością. Od godziny 10:00 do 18:00 mieliśmy okazję odpowiadać na Państwa pytania, dotyczące działalności fundacji, adopcji kociaków, a także wolontariatu. Zgłaszaliście też Państwo potrzeby interwencji w różnych dzielnicach Poznania. Nasi wolontariusze zachęcali do adopcji mruczących czworonogów, a także szerzyli potrzebę sterylizacji i kastracji kotów, mając na względzie przede wszystkim ich dobro. Niestety rosnąca w niekontrolowany sposób populacja kotków, jest nadal ogromnym problemem. Wszystkim odwiedzającym dziękujemy za zainteresowanie. Zapraszamy do naszego agapowego stoiska w przyszłym roku.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz