czwartek, 17 lutego 2011

Światowy Dzień Kota

Światowy Dzień Kota to jedno z ważniejszych świąt w roku, nie tylko dla naszych futrzastych podopiecznych. W tym roku będziemy je świętować wspólnie z IKEĄ, która będzie wspierała naszą ideę Ratunek-Opieka-Adopcja.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na problem bezdomności kotów w mieście, a także edukacja ekologiczna dzieci, w temacie recyklingu drewna.

Koty pozostawione same sobie, w okresie zimy narażone są na odmrożenia, hipotermię, głód, choroby. Często doprowadzają one do przedwczesnej śmierci. Możemy temu zapobiec zapewniając kotom schronienie.

Nie wszystkie koty udaje się udomowić, ale można je uratować. Kiedy dzika natura przeważa w charakterze kota, najlepszym rozwiązaniem jest pozostawienie kota w jego środowisku, na jego terytorium, w jego kolonii, ale nie pozbawianie go pomocy.

Akcja IKEA i Agapeanimali skierowana jest właśnie do kotów wolno żyjących. Jej efektem będzie stworzenie domków dla kotów żyjących w mieście i rozstawienie ich w miejscu kocich koloni w Poznaniu, nad którymi sprawowana będzie również kontrola narodzin.

Akcja podzielona jest na dwa dni.

17 lutego 2011/ czwartek (w Światowy Dzień Kota)

Godzina: 15.00 - 17.00

Miejsce: Fundacja „Bread of Life”, ul. Grunwaldzka 55

Prezentacja montażu domków dla kotów wolno żyjących, wykonanych przez IKEA z materiałów pochodzących z recyklingu. Domki będą „skręcać” dzieci z Fundacji „Bread of Life” uczęszczające do świetlicy „Kraina Nadziei” w Poznaniu (ilość: 5 domków, praca dla 10-15 osób; dzieci 7-13 lat).

Opowiemy dzieciom o tym jak prawidłowo pomagać dzikim kotom i czego nie robić by działając w dobrej wierze, nie szkodzić. Powiemy m.in. o tym dlaczego kotom szkodzi mleko. Naszym działaniom przyglądać się będzie nasz podopieczny Mikuś.


19 lutego/ sobota

Godzina: 12.00 – 20.00

Miejsce: przestrzeń sklepowa IKEA w Poznaniu

Tego dnia będziemy dyżurować w hali targowej IKEA Poznań.


Oprócz prezentacji domków, planujemy szereg wydarzeń mających na celu uświadomienie przyszłym i obecnym kociarzom, jakie zagrożenia czyhają na ich podopiecznych (np. fakty i mity żywieniowe), w jaki sposób przygotować się do adopcji pierwszego kota (odpowiemy np. na pytanie, czy posiadanie kota jest równoznaczne z odrapaniem mebli), itp.ZAPATAJ WETERYNARZA

Naszą praktyczną wiedzę, będą wspierać zaprzyjaźnieni weterynarze, udzielając bezpłatnych porad.
  • 12:00 - 14:00 dr Radosław Przybylski - lekarz weterynarii, specjalista chirurg, Gabinet Weterynaryjny ANIMAL http://www.animalwet.pl/
  • 14:00 - 18:00 dr Tomasz Nowak - lekarz weterynarii, specjalista rozrodu zwierząt Praktyka Weterynaryjna MY PET http://www.mypet.com.pl/

ZBIÓRKA ŻYWONŚCI


Każdy kto w sobotę odwiedzi IKEĘ, będzie mógł wesprzeć bezdomne koty, przynosząc ze sobą karmę. Zbiórkę karmy będziemy prowadzili na naszym stoisku. Przy okazji będzie można się także dowiedzieć co nieco na temat dostępnych na naszym rynku karm. Rozwikłamy co kryje się z tyłu opakowania i co tak na prawdę wchodzi w skład poszczególnych produktów żywnościowych dla naszych pupili.
Każdemu kto podaruje karmę, IKEA podaruje niezbędnik - wałek do czyszczenia odzieży z sierści zwierząt.


ZRÓB Z NAMI KOCIĄ ZABAWKĘ


Każdy kto lubi majsterkować i kto posiada wenę twórczą, będzie mógł sporządzić zabawkę dla kota własnego autorstwa. Jak dobrze wiemy koty nie potrzebują skomplikowanych rzeczy, by obudziły się w nich instynkt łowiecki i chęć do zabawy. Czasami wystarczą naprawdę proste rzeczy by zachęcić go do pościgów, skoków i manipulacji łapkami.
Dzieci wspólnie z rodzicami będą mogły zatem wyczarować coś, co przyniesie radość nie tylko kotom, ale także im samym, kiedy będą obserwować jego harce.

Wszystkich tych dla których los bezdomnych, poznańskich kotów nie jerst obojętny, lub tych którzy chcą uzyskać informacje na temat swoich pupili, oraz wszystkich innych, zachęcamy do odwiedzenia IKEI w najbliższą sobotę w godzinach 12:00-20:00.

ZAPRASZAMY !!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz